Поради від адвоката
Адвокат – це особа, який ви маєте довірити як мінімум - захист своїх інтересів, а як максимум - власну долю. Як знайти таку людину, якій можна довіритись на всі сто відсотків? Універсальних рецептів немає, але декілька порад, як адвокат, я можу надати.

Але де знайти надійного адвоката? Порадьтесь з друзями, знайомими, близькими. Може хтось з них має досвід взаємовідносин з адвокатом, який, на їх погляд, заслуговує на довіру. Якщо це не допоможе, звертайтеся до пошуку в інтернет, google вам на допомогу! Але моя вам порада, знайдіть собі адвоката вже зараз, коли у вас немає проблем, коли у вас є час на пошук, на вибір. Знайдіть та підпишіть з ним угоду про надання правничої допомоги. Бо, коли стане негайна нагода, будете бігти до першого адвоката, який вам попадеться на очі. А це далеко не найкраще рішення. Адвокат, як лікар, як священик (духовний наставник) має супроводжувати вас у житті. Пам’ятаєте фільм «Хрещений батько»? Адвокат-консильері (радника) був правою рукою Хрещеного батька. Раджу вам мати власного адвоката-радника та радитися з ним по життю. Це збереже вам як гроші, так і нервові клітини, а іноді і саме життя.

З початку, перевірте свідоцтво адвоката (серія, номер, дата видачи, орган що видав свідоцтво) та відповідність цих даних інформації, що знаходиться в єдиному реєстрі адвокатів України (http://erau.unba.org.ua). Так, іноді трапляються помилки і інформація в єдиному реєстрі про адвоката взагалі відсутня. Тоді вимагайте від адвоката пояснення, чому він відсутній в єдиному реєстрі. Запитайте в якій колегії адвокатів він перебуває на обліку та запитайте в цій колегії інформацію про адвоката, а саме про дійсність його свідоцтва адвоката, чи не припинено його діяльність як адвоката та чому відсутня інформація про нього в єдиному реєстрі адвокатів. Раджу ретельно перевірити всі документи адвоката, якого ви обираєте собі постійні радники.


Запитайте у адвоката, чи є він незалежним адвокатом, який самостійно або у складі адвокатського об’єднання (бюро) здійснює професійну діяльність, чи працює ще десь на фірмі юрисконсультом. Якщо він, крім того, що є адвокатом, працює на підприємстві, фірмі – він не є незалежним. Інтереси його роботодавця будуть заважати повноцінно захищати ваші інтереси. З таким адвокатом іноді можна буде радитися, але довірятися йому на всі сто відсотків не раджу. Раджу обирати собі в якості адвоката-радника - незалежного адвоката.


Запитайте у адвоката про його основну спеціалізацію: кримінальне, цивільне, адміністративне, господарське право. Жоден адвокат у світі не може бути досвідченим спеціалістом у всіх галузях права. Але досвідчений адвокат завжди знайде для вас адвоката – спеціаліста у потрібній вам галузі. Отже, якщо вам треба вирішите дрібне питання, то ваш адвокат вирішить його без проблем. Але для великих проблем знадобляться вузькі спеціалісти. Питання для вас в тому, чи візьметься ваш адвокат сам вирішувати велику проблему, хоча не має власного досвіду, або залучить вузького спеціаліста та буде разом з ним вирішувати вашу велику проблему. Раджу обирати другий варіант.


При спілкуванні з адвокатом ви повинні розуміти все, про що говорить ваш адвокат. Якщо він намагається вас заплутати юридичними термінами, які ви не розумієте, як кажуть, напускає туману – це ознака того, що адвокат сам до кінця не розуміє вашу проблему або шляхи її вирішення, але намагається замаскувати свою некомпетентність. Якщо адвокат сам чітко та ясно розуміє проблему, він повинен все роз’яснювати так, щоб ви його розуміли чітко та ясно. Не раджу взагалі зв’язуватися з «балаболами», пам’ятайте – стислість (краткость рус.) - сестра таланту.


Звертайте увагу на те, що обіцяє вам адвокат. Жоден адвокат не може гарантувати результат на сто відсотків, бо це може зробити лише Господь! Але і в справи Всевишнього втручається іноді диявол. Завжди є випадковість, яку не може контролювати людина. «Адвокат-рішала» завжди гарантує результат. Але порядний адвокат може на сто відсотків гарантувати вам лише те, що він буде з вами завжди відвертим та захищатиме ваші інтереси до останньої можливості. Раджу обирати саме порядного адвоката, а не «рішалу»!


Найцікавіше – гонорар адвоката! Робота адвоката, як і будь-яка робота повинна мати гідну винагороду. Якщо адвокат працює за безцінь, то йому щоб вижити, треба одразу займатися багатьма справами. Звісно, що на першому місці у такого адвоката буде думка про те, де знайти ще гроші, щоб сплатити черговий свій рахунок. Ваша проблема від такого підходу буде вирішуватися або повільно, або взагалі не вирішуватися. Раджу обирати адвоката, який вимагає за свої послуги гонорар, що є по-перше, адекватним вашій проблемі, по-друге, є посилі вашій фінансовій можливості, по-третє, дасть фінансову можливість адвокату повноцінно працювати над вашою проблемою без необхідності займатися пошуком нових клієнтів для отримання додаткового гонорару. Звичайно, що клієнт хотів би заплатити як найменше, а адвокат отримати такий гонорар за справу, щоб взагалі не займатися іншими справами. Але золота середина - найкращій підхід для обох сторін.


Відносини з адвокатом мають бути довірливими та відвертими. Адвокат повинен вам подобатися як людина. Інакше ви не зможете довіряти такому адвокату, він буде відштовхувати вас на рівні підсвідомості. Якщо не має довіри, то не має відвертості. Без відвертості не має повноцінного захисту. Раджу обирати адвоката, який подобається вам як людина. В Україні достатня кількість адвокатів, щоб обрати адвоката приємного для себе.